0News

Articles | Rozwój Rataj

Articles: TRAMWAJ NA RATAJE - Pozwolenie powtórzone

Contributed by mariuszw on Jun 03, 2006 - 09:59 AM

Rozwój Rataj

Między placem Wiosny Ludów a mostem św. Rocha i Ratajami ma jeździć tramwaj. Na otwarcie nowej linii czekają mieszkańcy ratajskich osiedli, dla których codzienna droga do centrum miasta zdecydowanie się skróci.

Tory zaczynające się w rejonie ul. Kazimierza Wielkiego sięgają już ulicy Jana Pawła II. Do zbudowania pozostał odcinek od placu Bernardyńskiego do ul. Kazimierza Wielkiego.
Pozwolenie na budowę zostało wydane, ale Dariusz Bąkowski, właściciel małej działki przy Kupcu Poznańskim, oprotestował je.

– Pozwolenie zostało wydane zbyt szybko. Wojewoda mógł je uznać, ale mógł i zakwestionować. Stanął po stronie pana Bąkowskiego – mówi Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta Poznania.

Nowe pozwolenie zostało właśnie wydane. Mirosław Kruszyński twierdzi, że urzędnicy zrobili wszystko, by tym razem nie dać powodów do protestu. Nie ma jednak złudzeń – Bąkowski znów złoży protest. Ma na to 14 dni od czasu doręczenia decyzji. Wiceprezydent Kruszyński liczy, że wojewoda stanie po stronie mieszkańców czekających na rozpoczęcie ważnej inwestycji.

Footnote: Źródło: JOD - Gazeta Poznańska - 03/06/2006