0News

Articles | Parafie-Ratajskie

Articles: Zmiany personalne w ratajskich parafiach

Contributed by krzysztofsz on Jul 03, 2012 - 03:11 PM

Parafie-Ratajskie

Podobnie jak w ubiegłyvh latach tak i w tym roku okres wakacyjny jest czasem zmian personalnych w archidiecezji. Poniżej przedstawiamy zmiany, który objęły dekanat ratajski
Z parafią pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi (os. Stare Żegrze) pożegnają się ks. Paweł Czwojdrak (będzie pracował w parafii pw. Św. Marcina w Granowie) oraz ks. Artur Michalak (dotychczasowy kapelan Zakładu Poprawczego), który będzie pełnił posługe w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grodzisku Wlkp. Ich miejsce zajmą ks. Robert Korbik (dotychczasowy wikariusz w parafii pw. Opatrzności Bożej w Poznaniu) oraz ks. Adam Pieckenhagen (z parafii pw. chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu). Ksiądz Korbik obejmie funkcję kapelana Zakładu Poprawczego. Zmiany będą miały miejsce z dniem 25 sierpnia 2012. Dodatkowo do pomocy duszpasterskiej w tej parafii został skierowany z dniem 1 lipca 2012 ksiądz Jacek Szymankiewicz (dotychczas pracujący w parafii pw. Chrystusa Króla w Chojnie nad Wartą).
Nowym wikariuszem w parafii pw. Nawrócenia Św. Pawła (os. Piastowskie) z dniem 25 sierpnia 2012 zostanie ks. Dominik Dutkiewicz, do tej pory pracujący w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach. Zastąpi on księdza Krzysztofa Szymanderę, który został skierowany do parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Czerwonaku. Pomoc w duszpasterstwie parafi pw. Nawrócenia Św. Pawła z dniem 1 lipca 2012 przestał pełnić ks. Przemysław Przybylski (jego nowym miejscem pracy będzie parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła.
30 czerwca 2012 ksiądz Przemysław Wieczorek przestał pełnić funkcję kapelana Szpitala przy ul. Szwajcarskiej 3. Jego następcą z dniem 1 sierpnia 2012 zostanie ksiądz Adrian Bączyński (dotychczasowy wikariusz parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie), który jednocześnie został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Św. Łukasza (os. Rusa).
Warto wspomnieć, że na terenie parafii Św. Marka (os. Czecha) zamieszka ksiądz kanonik Bolesław Kryś, z dniem 30 czerwca 2012 zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Krośnie i przeniesiony w stan spoczynku.

Footnote: Źródło: www.archpoznan.pl