0News

Articles | Sportowe

Articles: Biało-czerwone Rataje!!!

Contributed by mariuszw on Jun 14, 2006 - 11:26 AM

Sportowe

Trudno tego nie dostrzec jadąc od tygodnia każdego dnia do pracy czy na zajęcia do szkoły, a do tego nie powiedzieć, że nie budzi to naszych miłych odczuć! Ale w niemal każdym ratajskim bloku wiszą w wielu oknach lub balkonach specjalnie przygotowane na czas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej biało-czerwone flagi, które w symboliczny sposób mają pokazać naszą więź z polskim piłkarzami.
Nawet jeśli ktoś nie interesuje się piłką nożną, to z pewnością potwierdzi, że takie zachowanie wielu mieszkańców, nie tyko zresztą Rataj, jest w ujęciu czysto społecznym swoistym dowodem przywiązania do symboliki patriotycznej, a to zawsze musi budzić dobre skojarzenia i ocenę! Bo dziś sport, a szczególnie piłka nożna, odgrywa w życiu każdego narodu ważną rolę i jednoczy wszystkich, niezależne od wieku, zamożności, pochodzenia i wykształcenia. I jest to piękne!Dziś decydujący i niezwykle trudny mecz Polaków z gospodarzami imprezy - Niemcami. Mimo porażki z Ekwadorem wielu kibiców w Polsce wciąż wierzy w odwrócenie losu naszej drużyny i awans z grupy do dalszych rozgrywek w MŚ.

Zapewnieniem o tej wierze mogą być wspomniane flagi, które bynajmniej nie zniknęły po piątkowej, niespodziewanej przegranej naszych zawodników, choć dla większości z nas był to ciężki moment.Oby zatem Rataje mogłyby być jak najdłużej biało-czerwone przez okres mistrzostw!

No cóż, dusza kibica już taka jest, że dopóki piłka w grze ... wierzy!

Footnote: Mariusz Wiśniewski