0News

Articles | Parafie-Ratajskie

Articles: Msza w intencji "Kolejorza"

Contributed by krzysztofsz on Feb 12, 2015 - 11:14 AM

Parafie-Ratajskie

W kościele pw. Nawiedzenia NMP na os. Bohaterów II Wojny Św. odbyła się tradycyjna już msza św. na rozpoczęcie kolejnej rundy spotkań piłkarskiej ekstraklasy. W szczególny sposób modlitwą objęta została drużyna poznańskiego Lecha.
Mszę odprawił ks. Jacek Markowski, proboszcz miejscowej parafii, a także kapelan Lecha. W homilii porównał drużynę piłkarską do małżeństwa i rodziny. W tych wspólnatach musi być wierność, wzajemne zaufanie, współpraca, dążność do realizacji określonego celu. Wspomniał także, że msza jest doskonałą puentą okresu przygotowawczego: "Treningi były, obozy przygotowawcze były, sparingi były, modlitwa była - można zaczynać rundę" - podsumował mszę ksiądz Jacek.
Oprócz piłkarzy w nabożeństwie uczestniczył też sztab szkoleniowy z trenerem Maciejem Skorżą. Mimo nietypowej pory (msza rozpoczęła się o godz. 10:00) przyszło sporo kibiców. Była to doskonała okazja do tego, by modlić się w intencji swojego ulubionego klubu, ale także porozmawiać z piłkarzami oraz uzyskać autografy od swoich idoli.
Zdjęcia z mszy można zobaczyć na naszym profilu na facebook'u.

Footnote: Źródło: informacja własna