0News

Articles | Sprawy społeczne

Articles: Szczęście małego Wiktorka !!!

Contributed by katarzynap on Jun 29, 2006 - 10:27 PM

Sprawy społeczne

Malutni Wiktorek urodził się w styczniu tego roku. Szczęście jego narodzin zakłóciła wada, z jaką przyszedł na śwat-zdefoemowane stópki i zrośnięcie dłoni lewej rączki. Pomoc jest możliwa, poprzez udział w aukcji w portalu allegro.
Najpoważniejszą wadą są zrosty i amputacje wewnątrzmaciczne paluszków lewej dłoni. W tej chwili Wiktorek nie może chwytać zabawek do rączki, gdyż ma zrośnięte i wykrzywione paluszki. W połowie lipca dziecko zostanie zoperowane w klinice w Hamburgu przez doktora specjalizującego się w leczeniu wad rączek. Rodzice oraz my mamy ogromną nadzieję, że Wiktorek po operacji będzie mógł posługiwać się rączką równie sprawnie jak prawą. Koszt jednej operacji lewej rączki wynosi ponad 16000 złotych. Nie wykluczone są również późniejsze operacje korygujące zręczność dłoni.

Ze względu na to , że Wiktorek nie długo zacznie uczyć się chodzić jak i posługiwać coraz sprawniej rączkami operacje te muszą być przeprowadzone jak najszybciej. Wiktorek w swoim dotychczasowym zyciu wycierpiał bardzo wiele , a jeszcze tak dużo przed Nim. Wiemy i mamy nadzieję, że dzięki Waszej pomocy uda się rodzicom zebrać środki finansowe na leczenie ich najcenniejszego Skarbu jakim jest synek Wiktor.

Strona na której można zobaczyć Wiktorka to:

www.wiktorek.prv.plPomóc chłopcu i jego rodzinie można poprzez udział w aukcji portalu aukcyjnego: http://www.allegro.pl/item110913670_szczescie_malego_wiktorka_cegielki_zdjecia.html(numer aukcji 110913670)

Footnote: Katarzyna Podzerek, 29.06.2006r. źródło stronia POLICJI http://zwnszzp-gdansk.pl/news/0606/wiktorek.php