0News » Rozwój Rataj

Czy i kiedy powstanie Park Rataje?

Contributed by krzysztofsz on Sep 21, 2016 - 12:28 PM
Na Park Rataje czekamy już długie lata. Na razie w jego potencjalnym miejscu jest jeden wielki bałagan. Jak długo jeszcze będziemy czekać?

Footnote: Źródło: poznan.wyborcza.pl


Os. Rusa: Orlik OPEN

Contributed by krzysztofsz on Sep 05, 2016 - 06:38 PM
Na osiedlu Rusa otwarto obiekt Orlik Open.

Footnote: Źródło: www.poznan.pl


Linia tramwajowa na Falistą - konsultacje

Contributed by krzysztofsz on Aug 08, 2016 - 10:31 AM
Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie przedłużenia linii tramwajowej z Ronda Żegrze w kierunku ulicy Falistej.

Footnote: Źródło: www.poznan.pl


Na ulicy Piłsudskiego pojawią się poduszki berlińskie

Contributed by krzysztofsz on May 06, 2016 - 09:35 AM
Picture 0 for Na ulicy Piłsudskiego pojawią się poduszki berlińskie
W dniu wczorajszym zastępca prezydenta miasta, pan Maciej Wudarski spotkał się z przedstawicielami Rataj w sprawie spowolnienia ruchu na ulicy Piłsudskiego w związku z budową ścieżki rowerowej "RoweLove Rataje".

Footnote: Źródło: epoznan.pl, wikipedia.pl, rokietnica24.pl (grafika)


Ogłoszenie dialogu technicznego w sprawie planowanej budowy basenu przy ul.Wyzwolenia na Ratajach

Contributed by rataje.com.pl on Oct 16, 2014 - 10:59 PM
Zgodnie z roboczymi ustaleniami poczynionymi przez Dyrekcję Wydziału Gospodarki Nieruchomościami z radnym Mariuszem Wiśniewskim dot. planowanej budowy krytego basenu przy ul.Wyzwolenia na Ratajach, został przez WGN ogłoszony tzw. Dialog techniczny w przedmiocie realizacji usługi: pn. Zaprojektowanie, budowa, sfinansowanie i eksploatacja co najmniej jednej krytej, ogólnodostępnej pływalni. Dialog techniczny ma pozwolić pozyskać od potencjalnych inwestorów informacje, na jakich warunkach byliby gotowi zbudować taki obiekt. Pozyskanie tych danych będzie przydatne dla Miasta w celu obrania takiego wariantu na pozyskanie inwestora, który będzie miał największe szanse na końcowy sukces.

Link do ogłoszenia urzędowego:

Docieplenia budynków na osiedlu Piastowskim

Contributed by rataje.com.pl on Sep 29, 2014 - 08:16 PM
Odnawiane, a przede wszystkim docieplane są w tym roku szczyty wszystkich niskich budynków na os.Piastowskim. Prace, które odbywają się etapami od kwietnia, polegają na zdjęciu metalowej płyty, oczyszczeniu ściany i nałożeniu nowej warstwy dociepleniowej. Na ten rok planowane jest docieplenie ścian szczytowych łącznie 25 budynków na tym osiedlu. Ale to nie jedyne remonty na Piastowskim.

Trwa malowanie klatek schodowych w wejściach nr 24,102,103, już natomiast zostały wymalowane nr 23,60 i 61. Wkrótce malowana też będzie klatka schodowa nr 21.

Nadal także odbywają się remonty pomieszczeń powsypowych. Obecnie prace trwają w budynku 97-103.

W najbliższym czasie na terenie osiedla w lokalizacji budynku 2-4, oraz 91-93, 109-110 i 111-112 wymieniona zostanie nawierzchnia chodników.

Na Poligrodzie (rejon ulicy Kórnickiej i Św. Rocha) wymieniana jest nawierzchnia drogi wraz z reorganizacją komunikacji w tym miejscu. W związku z trudnościami w znalezieniu miejsca do zaparkowania przez mieszkańców, Kierownictwo Osiedla zaplanowało montaż tzw. ,,ogranicznika wjazdu” czyli tzw. „zaporę drogową” chowaną w nawierzchni, która ma wyeliminować możliwość wjazdu osób, które nie są mieszkańcami ul. Kórnickiej czy Św.Rocha.

Footnote: Cyt. informacja spółdzielni Osiedle Młodych http://osiedlemlodych.pl/home-t/58-aktualnosci/558-odnawianie-piastowskiego


Spotkanie publiczne poświęcone planom odbudowy estakady na Trasie Katowickiej

Contributed by rataje.com.pl on Mar 06, 2014 - 12:06 PM
Urząd Miasta Poznania oraz radni Rady Miasta Poznania Marek Sternalski i Mariusz Wiśniewski zapraszają na spotkanie publiczne poświęcone planom odbudowy estakady na Trasie Katowickiej. Spotkanie służyć będzie wyjaśnieniu wątpliwości i przedstawieniu informacji na temat planowanej inwestycji. Odbędzie się ono w czwartek 6 marca o godzinie 17.00 w sali multimedialnej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Stanisława Staszica, os. Oświecenia 1.

II etap konsultacji społecznych dot. projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ”Os. Stare Żegrze”

Contributed by mariuszw on Nov 06, 2013 - 09:35 PM
Spotkanie z zespołem projektowym Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, którego tematem będzie omówienie koncepcji projektu planu oraz zebranie opinii mieszkańców dot. wyżej wymienionego obszaru odbędzie się w czwartek, 14 listopada 2013 r. o godz. 17.00 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1, os. Stare Żegrze 1 w Poznaniu.

Mieszkańcy Rataj zagłosowali na ścieżki

Contributed by agnieszkam on Oct 31, 2013 - 01:40 PM
Projekt "RoweLove Rataje" zajął 2 miejsce w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014. Oznacza to, że w przyszłym roku powstaną ścieżki piesze i rowerowe łączące Rataje - Park w Poznaniu z Maltą i Wartą oraz ulicą Jana Pawła II. Pomysł Rady Osiedla Rataje, Rady Osiedla Żegrze i Inicjatywy Hello Polanka poparło aż 21 673 osób. W osiągnieciu tego sukcesu mieli swój udział m.in. mieszkańcy spółdzielczych osiedli, którzy oddali 11 tys. głosów (zatem ponad połowę oddanych na ten projekt).

Footnote: Źródło: http://www.osiedlemlodych.pl


Rekreacja na os. Orła Białego

Contributed by agnieszkam on Jul 25, 2013 - 11:09 AM
Kolejne obiekty sportowe i rekreacyjne powstały na os. Orła Białego. Mowa tutaj o nowym placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców oraz o siłowni zewnętrznej dla tych nieco starszych.

Footnote: Źródło: www.osiedlemlodych.pl


I etap konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Osiedle Orła Białego” w Poznaniu

Contributed by rataje.com.pl on Feb 15, 2013 - 09:54 PM
Picture 0 for I etap konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Osiedle Orła Białego” w Poznaniu
Spotkanie z zespołem projektowym Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, którego celem będzie omówienie uwarunkowań i założeń do projektu planu oraz zebranie sugestii dot. ww. obszaru, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2013 r. o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 64, os. Orła Białego 120 w Poznaniu. Zapraszamy na spotkanie. Państwa zdanie będzie miało wpływ na podejmowane decyzje. Kontakt: Kwestie merytoryczne: Miejska Pracownia Urbanistyczna, Projektant prowadzący: Maciej Chorążewicz, tel. 61 8455 048 Kwestie organizacyjne spotkania: Biuro Prezydenta UMP, Sylwia Stec, tel. 61 878 58 89

Przystanek na ul. Pawiej wraca na swoje miejsce

Contributed by krzysztofsz on Jan 07, 2013 - 06:55 PM
Od wtorku 8 stycznia znika tymczasowy przystanek autobusowy na ulicy Pawiej. Autobusy 74 i 84 będą korzystały z odnowionego przystanku.

Footnote: Źródło: epoznan.pl


Konsultacje w sprawie rozbudowy Ronda Rataje

Contributed by krzysztofsz on Nov 22, 2012 - 02:13 PM
Zarząd Dróg Miejskich opublikował na swojej stronie internetowej pięć wariantów przebudowy Ronda Rataje.

Footnote: Źródło: www.zdm.poznan.pl


Od poniedziałku przebudowa ulicy Pawiej

Contributed by krzysztofsz on Nov 09, 2012 - 05:21 PM
W najbliższy poniedziałek, tj. 12 listopada rozpocznie się przebudowa ulicy Pawiej na odcinku od ulicy do Orlej do ulicy Wyzwolenia.

Footnote: Źródło: www.zdm.poznan.pl


Przebudowa ul. Pawiej i budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Pawia/Wyzwolenia jest wybrany wykonawca

Contributed by rataje.com.pl on Oct 13, 2012 - 10:55 PM
Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na przebudowę ul. Pawiej na odcinku od ul. Orlej do ul. Wyzwolenia i budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Pawia – Wyzwolenia w Poznaniu. Prace ruszą jeszcze w tym roku. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom ulegnie poprawie bezpieczeństwo pieszych. O środki na ten cel, na wniosek mieszkańców, zabiegał radny Mariusz Wiśniewski.

Przetarg na przebudowę ul. Pawiej na odcinku od ul. Orlej do ul. Wyzwolenia i budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Pawia – Wyzwolenia

Contributed by rataje.com.pl on Sep 12, 2012 - 11:12 AM
ZDM rozpisał przetarg nieograniczony pn. "Przebudowa ul. Pawiej na odcinku od ul. Orlej do ul. Wyzwolenia i budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Pawia – Wyzwolenia na os.Armii Krajowej i Boh II WŚ". Jest to inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo zwłaszcza pieszych w tym rejonie. O jej realizację zabiegał radny Mariusz Wiśniewski na prośbę mieszkańców.

Szczegóły:
http://www.zdm.poznan.pl/print.php?id=842

Wreszcie!

Contributed by krzysztofsz on Aug 12, 2012 - 12:24 PM
Po wielu tygodniach oczekiwań można już dojechać na Franowo tramwajem.

Szkolenie motorniczych w tunelu na Franowo.

Contributed by rataje.com.pl on Aug 04, 2012 - 11:39 PM
"Uruchomienie trasy tramwajowej na Franowo już coraz bliżej. Nowy obiekt został sprawdzony pod względem bezpieczeństwa i działania systemów przeciwpożarowych, przebieg realizacji inwestycji sprawdzał też Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Kiedy trasę ocenili już specjaliści, przyszedł czas na etap szkoleń dla pracowników MPK Poznań Sp. z o.o. Wcześniej przez dwa tygodnie motorniczowie przechodzili zajęcia teoretyczne, poznawali działanie zainstalowanych na miejscu systemów i sposoby reagowania na różne sygnały. 30 lipca rozpoczęliśmy przejazdy, mające na celu sprawdzenie ich wiedzy w praktyce. O tym kiedy trasą pojadą pierwsi Poznaniacy zadecyduje inwestor czyli spółka Infrastruktura Euro Poznań 2012 wraz z organizatorem komunikacji miejskiej ZTM."

60 lat Mostu Królowej Jadwigi

Contributed by krzysztofsz on Jul 19, 2012 - 10:51 AM
22 lipca 1952 roku został oddany do użytku Most Juliana Marchlewskiego (obecnie Most Królowej Jadwigi) – jedna z ważniejszych przepraw przez Wartę.

Footnote: Źródło: Ryżański A., Poznański Most Królowej Jadwigi, [w:] Rataje i Żegrze, KMP 2001 nr 3


Otwarcie tunelu na Franowo dopiero w sierpniu?

Contributed by rataje.com.pl on Jul 18, 2012 - 12:41 PM
Picture 0 for Otwarcie tunelu na Franowo dopiero w sierpniu?
"Nie wcześniej niż 4 sierpnia pojadą tramwaje nową trasą na poznańskie Franowo - tak powiedział w rozmowie z reporterem Radia Merkury prezes spółki odpowiedzialnej za tę budowę. Na razie nadzór budowlany nie dał zgody na użytkowanie podziemnej trasy, zwanej poznańskim metrem. Więcej na stronie Radia Merkury..." LINK .

Nowa darmowa siłownia

Contributed by krzysztofsz on Jun 29, 2012 - 10:30 PM
Na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej powstała ogólnostępna siłownia. Zlokalizowana jest na terenie byłego placu zabaw.

CH Łacina: budowa ruszy jeszcze w tym roku

Contributed by agnieszkam on Jun 25, 2012 - 01:42 PM
Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowego centrum handlowego w Poznaniu - Łaciny. Obiekt zlokalizowany zostanie w pobliżu ronda Rataje. Inwestor ma także przebudować rondo.

Fotorelacja z przebudowy GTR przy os. Lecha. 07-06-2012

Contributed by rataje.com.pl on Jun 07, 2012 - 07:37 PM
Picture 0 for Fotorelacja z przebudowy GTR przy os. Lecha. 07-06-2012
Zapraszamy na kolejną porcję aktualnych zdjęć z przebudowy nieistniejącej już "pętli" tramwajowej przy os. Lecha. Wczoraj informowaliśmy, że jest duża szansa na uruchomienie linii już 9 czerwca.

Droga pieszo-rowerowa na ul.Inflanckiej z oficjalnym odbiorem!

Contributed by rataje.com.pl on Jun 06, 2012 - 10:22 AM
Zbudowany w tym roku brakujący odcinek (300 m) drogi pieszo-rowerowej na ul.Inflanckiej (od Polan 100 w kierunku ul.Pawiej) ma już oficjalny odbiór ZDM. Dzięki tej inwestycji zyskają na bezpieczeństwie i komforcie mieszkańcy os.Polan, St.Żegrza i Armii Krajowej, a także rowerzyści. O środki na budowę tego odcinka zabiegał radny Mariusz Wiśniewski. Wniosek w tej sprawie składał Samorząd Pomocniczy ,,Żegrze".

Inspektorzy budowlani na trasie w kierunku Franowa

Contributed by rataje.com.pl on Jun 04, 2012 - 01:57 PM
Prace przy budowie nowej linii tramwajowej w kierunku Franowa nadal trwają. By zdążyć do pierwszego meczu Inspektorzy budowlani prowadzą równolegle odbiory techniczne. Więcej informacji można przeczytać na stronie Głosu Wielkopolskiego.
Page 1 / 8 (1 - 25 of 188 Total) Next Page Last Page